Церковний календар

Церковний календар квітня: Великдень 2025

Квітень – місяць, наповнений важливими православними святами та традиціями. Центральною подією є Великдень – найбільше і найрадісніше свято православної церкви, що символізує Воскресіння Христове. Саме на це світле свято зосереджена увага всіх віруючих у квітні.

Великдень: головне свято православних християн

Свято Великодня є рухомим і щороку святкується в різні дні. У 2025 році Великдень припадає на 20 квітня. Це свято має одне з найважливіших значень у православ’ї, адже воно символізує перемогу життя над смертю, світла над темрявою, добра над злом.

Підготовка до Великодня розпочинається задовго до свята. Віруючі дотримуються Великого Посту, який триває 48 днів і є періодом духовного очищення та покаяння. Останній тиждень перед Великоднем називається Страсною седмицею і присвячений спогадам про Христові страсті.

Свято Великодня наповнене радістю, світлом і надією. Це час, коли родини збираються разом, обмінюються крашанками і смачними стравами, вітають одне одного зі світлим святом.

Вербна неділя: зустріч весни

Тиждень перед Великоднем починається зі свята Вербної неділі (13 квітня 2025 року). Цього дня згадується урочистий в’їзд Ісуса Христа до Єрусалима, куди його зустрічали з пальмовими гілками. У православних традиціях пальмові гілки замінюють вербовими.

У Вербну неділю люди прикрашають свої оселі освяченою вербою, а також використовують її пагінці під час богослужінь. Вважається, що верба наділена цілющими властивостями і здатна оберігати від негативу та хвороб.

Благовіщення Пресвятої Богородиці

7 квітня православні християни відзначають одне з дванадесятих свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це свято нагадує про звістку, яку архангел Гавриїл приніс Діві Марії про майбутнє народження Сина Божого.

У цей день у храмах проходять урочисті богослужіння, а віруючі дотримуються посту. Крім того, Благовіщення є одним із свят, коли можна освятити паски та крашанки напередодні Великодня.

Чистий четвер: приготування до Великодня

17 квітня 2025 року православні відзначають Чистий четвер, або Великий Четвер – день, коли згадується Таємна Вечеря Ісуса Христа зі своїми учнями. Цього дня прийнято наводити лад у домівках, випікати паски та робити інші приготування до Великодня.

Велика П’ятниця: день скорботи і посту

18 квітня настає Велика П’ятниця – день, коли згадуються страсті Господні, розп’яття і смерть Ісуса Христа. Це один із найсуворіших днів посту, коли віруючі дотримуються найсуворіших обмежень у їжі та уникають важкої праці.

Велика Субота: очікування Світлого Христового Воскресіння

19 квітня – Велика Субота, день напередодні Великодня, коли православні християни остаточно готуються до великого свята. У цей день освячуються паски, крашанки, куличі та інші страви на святковий стіл.

Світле Христове Воскресіння: Великдень

Кульмінацією і найрадіснішою подією є Великдень (20 квітня 2025 року). Це свято символізує торжество життя над смертю, воскресіння Христа після розп’яття. Люди вітають одне одного зі світлим святом, обмінюються крашанками і ласощами.

Великдень – це родинне свято, коли збираються родичі, спілкуються, моляться, вживають смачні святкові страви. Атмосфера радості, світла й оновлення панує цього дня у всіх православних християн.

Великодній місяць дарує віруючим чудову нагоду поринути у важливі православні традиції, очиститися духовно та наповнитися світлими емоціями і надією на краще майбутнє.

Back to top button