Подарунки жінкам

Золотий вік сапфірів: 11 блакитних шедеврів

Колір сапфіру завжди був синонімом благородства, величі та розкоші. Протягом століть ці синьо-блакитні дорогоцінні камені прикрашали королівські корони, аристократичні прикраси та релігійні артефакти. Від Індії до Європи, від Стародавнього Світу до наших днів, сапфіри були невід’ємною частиною найвишуканіших ювелірних шедеврів. Давайте поринемо в золотий вік сапфірів і розглянемо 11 найбільш захопливих блакитних виробів, створених ювелірним мистецтвом людства.

Віденська діадема Марії Антуанетти

Створена у 1776 році для французької королеви Марії Антуанетти, ця розкішна діадема є справжнім шедевром епохи рококо. Прикрашена 28 розкішними сапфірами з Шрі-Ланки, діадема також містить численні діаманти та перли у вигляді квітів та листя. Цей виняткової краси твір нині зберігається у віденському Музеї історії мистецтв.

Намисто Катерини Великої

Це вишукане намисто, інкрустоване сапфірами та діамантами, було подароване російській імператриці Катерині II у 1776 році. Воно складається з п’яти величезних сапфірів на розкішному діамантовому ланцюжку. Цей витвір мистецтва, що належав великій правительці, нині знаходиться в колекції Кремлівського музею.

Перська корона Нізамів

Одна з найбагатших та найпрекрасніших корон у світі, перська корона Нізамів була створена у 1830-х роках для Нізама Хайдарабаду. Вона прикрашена величезним індійським сапфіром вагою 185 каратів, а також містить численні величезні діаманти, рубіни та смарагди. Загальна вартість цієї корони оцінюється в десятки мільйонів доларів.

Діадема герцогині Кембриджської

Створена у 1914 році для герцогині Кембриджської, ця чарівна діадема складається з колонадних мотивів та міртових гілок. Її прикрашають сапфіри та діаманти, які утворюють стрічковий візерунок. Цей витвір мистецтва користувався особливою популярністю серед герцогині Вестмінстерської та принцеси Єлизавети II.

Сапфірова діадема графині Гранарди

Датована 1890 роком, ця надзвичайно витончена діадема належала Альмерії, графині Гранарди. Вона виготовлена з великих синіх сапфірів у павутинному обрамленні діамантів. Графиня часто демонструвала цей витвір на світських заходах, підкреслюючи свій високий статус та чудовий смак.

“Сапфіри завжди символізували чистоту душі, віру та небеса. Саме тому ці благородні синьо-блакитні камені були такими улюбленими серед аристократії та монархів.” – Ювелір Жак Картьє

Сапфірова тіара королеви Софії

Створена у 1835 році для шведської королеви Софії, ця величезна тіара є справжнім шедевром. Вона містить понад 1000 синіх сапфірів, а також безліч діамантів, розміщених у вигляді пелюсток та листя. Цей витвір був у власності королеви Софії, а потім перейшов до інших членів шведської королівської сім’ї.

Старий сапфіровий лотос

Датований приблизно 1784 роком, Старий сапфіровий лотос є одним з найстаріших і найдорожчих у світі сапфірових бриліантів. Вага цього непроголованого синього камінця становить 179 каратів. Він знаходився у володінні численних індійських монархів, поки у 1949 році не був придбаний грецьким мільярдером.

Сапфірове намисто Сміт

Це розкішне намисто, що складається з 67 великих сапфірів вагою 368 каратів, інкрустоване діамантами, належало Хелені Крум Сміт. Витвір, датований 1890 роком, став відомим після того, як його вкрали у 1964 році, а потім повернули через 7 років.

Виріб Дата створення Власник
Віденська діадема Марії Антуанетти 1776 Музей історії мистецтв, Відень
Намисто Катерини Великої 1776 Кремлівський музей
Перська корона Нізамів 1830-ті Нізам Хайдарабаду

Сапфірова брошка Марії Федорівни

Ця розкішна брошка у вигляді квітки складається з величезного синього сапфіру вагою 104 карати та численних діамантів. Вона належала російській імператриці Марії Федорівні, яка отримала її в подарунок від свого чоловіка Павла I у 1796 році. Зараз цей шедевр знаходиться в Ермітажі.

Сапфірова парюра Великої герцогині Баденської

Виготовлена приблизно у 1857 році для Великої герцогині Баденської, ця парюра містить сапфіри, діаманти, смарагди та перли. Серед головних елементів комплекту – сапфірова діадема, намисто та сережки. Сьогодні цей витвір зберігається в Баденському державному музеї.

Висновок

Від легендарних індійських сапфірів до королівських європейських шедеврів, блакитні дорогоцінні камені завжди надихали ювелірів на створення вишуканих та дивовижних прикрас. Хоча минулі епохи блиску та розкоші залишилися в історії, ці антикварні сапфірові витвори й досі зачаровують своєю безсмертною красою та цінністю. Справжній золотий вік сапфірів ніколи не закінчиться, оскільки ці благородні камені завжди залишатимуться символом величі та престижу.

Back to top button